Mit jelent az elnevezés és ez konkrétan, a gyakorlatban?
Ma már én sokszor - természetesen udvariasan és tisztelettel - de nyers és szigorú vagyok másokkal, aminek az az egyik oka, hogy az elmúlt 30 év tapasztalatai azt mutatják nekem, hogy a legtöbb ember számára a negatív motiváció sokkal eredményesebb és erősebb, mint a pozitív motiváció. Nem tudom miért, de ma nagyon gyenge érv, hogy azért fordíts sok időt az egészségedre és a testi, lelki karbantartásra, hogy magasabb életminőségben tudj élni, hiszen, ha ez így működne, nem lenne ennyi beteg, sérült, rossz állapotban lévő ember.
A cím azt jelenti, hogy egy terapeuta, így én is, mindössze 10%-át tudja hozzátenni az egészségedhez, a testi, lelki állapotodhoz, a többi 90% a Te, saját kezeidben, fejedben van. Ezt én így neveztem el.