Ebben az írásomban kifejezetten a fiatalokhoz, elsősorban a 10 és 20 év közötti korosztályhoz a szüleikhez címzek néhány gondolatot, javaslatot.

Ebben az időszakban, 10 és 20 év között növünk, nyúlunk meg leginkább és ennek a fejlődési szakasznak vannak különböző testi tünetei, amik teljesen természetesek, normálisak és nem kell ezektől megijedni és azonnal szakemberhez, orvosokhoz szaladgálni. Ezen kívül különféle gyógyszereket és különleges kiegészítőket sem kell szedni ezekre az állapotokra tinédzser korban. Helyesen, tisztán, minőségi módon kell táplálkozni, sokat mozogni, sportolni, sok folyadékot inni és pár év alatt hozzá fog erősödni az izomzat a megnyúlt csontokhoz és vázrendszerhez.

Az izmok nagyon fontosak és több szempontból is kiemelet szerepük van az életünkben. Kezdem az egészséggel. Izomban nincs például daganat. Daganatos sejt csak kötőszövetben vagy szervben fejlődik ki, izomban sosem. Ha tehát erőteljesen törekszünk arra, hogy izmosak legyünk, illetve az izom-zsír arányára a testünkben, természetesen az izom mennyiség javára, nagy mértékben csökkenthetjük a daganatos betegségek kialakulásának, fejlődésének a kockázatát.

Itt ejtsünk pár szót a testzsírról is.

A testzsír alapvetően fontos az emberi szervezetben. A hormonrendszernek és több más alapvető testi működéshez is elengedhetetlen, hogy a test rendelkezzen bizonyos mértékű zsírral. De mivel nagy összeget merek fölenni arra, hogy ezen a mondatomon az elhízott és jelentős súlytöbblettel rendelkező emberek kapva kapnak az alkalmon és hozzáteszik, hogy akkor milyen jó, hogy ők zsírosak, hozzáteszem, hogy itt a „BIZONYOS MÉRTÉKŰ” a lényeg. Nők esetében nagyjából 10-12% az egészséges minimum, az átlagos pedig 20-30%, férfiak esetében pedig 3-5% az egészséges minimum, az átlagos pedig 15-20% körül mozog, de szerintem a mai, baromira elhízott világunkban sokkal inkább a 20 fölé emelkedett az átlag.

Az egészséges minimum azt jelenti a nők és a férfiak esetében is, hogy ez a százalék MINDENKÉPPEN szükséges a egészséghez. De ez egy versenysportoló szintje. Az átlagos szint ennél magasabb. Ahogy ezt írtam is.

Tapasztalataim szerint még mindig nagy százalékban használatos a jegelés, mint a különféle sportokkal, mozgásokkal kapcsolatban lévő sérülések utáni regenerációt, gyógyulást elősegítő megoldás.

A jegelés lehet jogos és ésszerű megoldás, DE csak bizonyos esetekben, alkalmakkor.

Törekszem óvatos választ adni arra, amikor valaki mondjuk egy profi futballista példáját követve jegel.

Mindkettőre szükségünk van és részletezem, miért.

A kettő nem, vagy csak kis mértékben tudja helyettesíteni egymást.

Megjegyzés: Nem csak a sokat sportoló és a fizikailag aktív embereknek van szükségük erre a kettőre, hanem a sok ülőmunkával járó, illetve a statikus állapotokban sok időt eltöltő embereknek is. Ugyanis a sok egyhelyben levés rosszabbat tesz a rendszernek, mint a fizikailag aktív állapotok.

EZÜSTSZILÁNKOK

Egyedi, minőségi tartalomírás

+36 70 883 8825
d.alpar@ezustszilankok.hu
Információk

Ezüstszilánkok

Amennyiben egyedi, minőségi tartalomírásra van szüksége, vegye fel velem a kapcsolatot.

Email: d.alpar@ezustszilankok.hu
Telefon: + 36 70 883 8825